DEFRAGMENTATION a doprovodný program akčních dnů 1maj.cz již v pátek 27.4.2012
DEFRAGMENTATION
https://www.facebook.com/events/330891446977947/
with special guest
Fedayi Pacha & Manu Chehab /FR/
27/4/2012 CROSS CLUB
V rámci Akčních dnů, které tento rok nahradí jednodenní festival MAYDAY, proběhne v pátek 27.4. v pražském klubu Cross další ze série konceptuálních multižánrových večerů DEFRAGMENTATION. Tento koncept již řadu let představuje nové hudební i jiné umělecké formy a aktivity, vycházející především z fragmentů rozličných kulturních tradic, přeskládaných do nových experimentálních poloh a postupů.
Protentokrát byl pozván jeden ze zásadních francouzských projektů na poli experimentální electro-dubové scény Fedayi Pacha s nímž vystoupí také Manu Chehab, vynikající hráč na “saz” a arabskou loutnu “oud”. Hlavní hosty doplní Killah Dub aka Mustakillah Sound, který již brzy vypustí na světlo světa svůj již delší dobu připravovaný projekt „GARRISON TOWN 2012“, na kterém spolupracoval s Ghetto Priestem, Rebelem MC aka Congo Natty a Adrianem Sherwoodem. Svou striktní tématickou selekci položí také Kaliyuga Sound, Deus ex Machina a dj Abu. Druhou prvomájovou stage obsadí celá řada místních alternativních hip hopových projektů, Křik z Ticha, Potmě, Fakné a Djs Crome a Elza.
V rámci večera bude promítnut nový dokumentární film Cestovní mapa k Apartheidu, který k pohledu na situaci v Izraeli a Palestině využívá analogie apartheidu. Po filmu bude následovat panelová diskuse, které se zúčastní novinářka Tereza Spencerová, redaktorka (nejen) zahraničních stránek Literárních novin, aktivisté ISM, kteří strávili několik týdnů na okupovaném Západním břehu
FEDAY PACHA /FR/
Za tímto tajemným projektem se skrývá Denis Sefani, francouzský producent s arménskými kořeny.Ten se po rozpadu uskupení A.S.S.E (Another Sound System Experience) začal věnovat sólové kariéře pod pseudonymem Fedayi Pacha.
V roce 2003 se připojil k dubovému kolektivu Bangarang ze St.Etienne.
Vždy se zajímal o hudbu Blízkého Východu a také o dub. Rozhodl se tedy oprostit od jamajských vlivů a začal vytvářet směs elektronického dubu s tradičními prvky indické, balkánské a orientální hudby. Tím se také zařadil jako zásadní následovník kultovního projektu Muslimgauze či britského producenta Rootsmana, tedy projektů, které svou hudbou vyjadřují jasné, kulturně-společenské a politické postoje.
Ve studiu Fedayi Pacha nahrává rozličné strunné, dechové i perkusivní nástroje blízkého východu a vkusně je míchá s elektronikou. Výsledkem je pak velkolepá směs dubu, dubstepu a současné elektroniky s propracovanou orientální estetikou.
V roce 2005 vydal své první album “Dub Works (in mysterious waves)”, na značce Hammerbass, na které v roce 2007 navázal další deskou ”The 99 Names of Dub”.
Jeho počiny se objevily na kompilacích “Combat Dub II”, “French Dub System” a “I Dub You”. Zároveň mu vyšla i celá řada remixů i pro zásadní značku Jarring Effects, a tím se stal pevnou součástí francouzské electro-dubové scény.
Po krátké spolupráci s metalovými Soulfly a electro-jazzovým Laurentem De Wilde, v roce 2009 vydává v pořadí své třetí album, "From The Oriental School Of Dub", na kterém hostuje přes 15 hudebníků. Těmi jsou například Alexander Hacke, zakládající člen německé skupiny Einstürzende Neubauten; Philippe "Garbancito" Teboul z Mano Negra a Radio Bemba; Raf, basák ze skupiny Brain Damage nebo Kobé z Babylon Fighters. Jeho osobitý přístup a originalita způsobuje stále rostoucí zájem o jeho vystoupení, což dokládá i vystupování po celé Evropě, kde doposud odehrál přes dvěstě koncertů.
http://www.myspace.com/fedayipacha
Promítání a diskuse:
19:00 – 21:00 - Cestovní mapa k Apartheidu
V rámci večera bude promítnut nový dokumentární film Cestovní mapa k Apartheidu, který k pohledu na situaci v Izraeli a Palestině využívá analogie apartheidu. Po filmu bude následovat panelová diskuse, které se zúčastní novinářka Tereza Spencerová, redaktorka (nejen) zahraničních stránek Literárních novin, aktivisté ISM, kteří strávili několik týdnů na okupovaném Západním břehu a to zejména v Hebronu, kde se srovnání s apartheidem nabízí na první pohled a aktivistka ISM Eva Nováková, která bude hovořit o hnutí bojkotu, stahování investic a uvalování sankcí na Izrael (BDS), inspirovaném podobným hnutím, které přispělo k ukončení apartheidu v Jižní Africe.
Promítání je zdarma, následná hudební produkce do 21h rovněž a pokud dorazíte později za vstup zaplatíte 100,-.
Více info na
Cross Club, Plynární 23, Praha 7, Holešovice